Home » Orașul meu » Poza zilei: 54 de oameni din Alba au sunat la 112, speriați de furtună. „S-a făcut noapte dintr-odată”

Poza zilei: 54 de oameni din Alba au sunat la 112, speriați de furtună. „S-a făcut noapte dintr-odată”

Poza zilei: 54 de oameni din Alba au sunat la 112, speriați de furtună. „S-a făcut noapte dintr-odată”
Ascultă articolul

Cerul s-a întunecat brusc și a început să plouă cu găleata: 54 de oameni din Alba au sunat joi la 112, speriați de furtuna care a adus noaptea în mijlocul zilei, potrivit ISU Alba.

Codurile roșii și portocalii au cuprins aproape întreaga țară. Au fost furtuni cu ploi, descărcări electrice și grindină.

„S-a făcut noapte dintr-odată și aproape instant a venit și mesajul RO-ALERT pe telefon care ne cerea să ne adăpostim. A fost înfricoșător. Anul trecut comuna noastră a fost devastată de inundații, deci vă dați seama ce senzație am avut”, a spus o femeie din Alba.

- articolul continuă mai jos -

Fotografia a fost surprinsă joi după-amiază, între Alba Iulia și Ighiu, o comună care exact în urmă cu un an, la jumătatea lunii iunie, se confrunta cu inundații puternice, care au afectat peste 100 de case.

Foto: G4Media

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole