Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Statele Unite au depăşit luni pragul de 18 milioane de cazuri de coronavirus înregistrate, cu peste 319.000 de morţi de la începutul pandemiei, potrivit universităţii americane Johns Hopkins, notează AFP.
Ţara, cea mai afectată din lume în valoare absolută, se confruntă cu o recrudescenţă spectaculoasă a pandemiei. Luni seară, SUA numărau 18.006.061 de cazuri.
Noul prag a fost depăşit în timp ce în Statele Unite a început campania de vaccinare, după ce vaccinurilor Pfizer/BioNTech şi Moderna le-a fost acordată o autorizaţie de urgenţă.
Pentru a da un exemplu şi a-i linişti pe sceptici, preşedintele ales, Joe Biden, în vârstă de 78 de ani, a primit luni, în faţa camerelor de televiziune, prima doză a unui vaccin contra COVID-19.
Vicepreşedintele în exerciţiu, Mike Pence, s-a vaccinat şi el, vineri, tot în public, precum şi mai mulţi oficiali cu rang înalt ai Congresului american.
sursa foto: Pexels
cu QAnon prin ReteleleDeDesocializare … Nu e de mirare … Pana la 330mil. mai au … Sa stiti ca FastFood-ul distruge sistemul imunitar + : Creaza mediul perfect pt. un Covidel … Obezitate, diabet, probleme cardio-vasculare.
Pofta buna.