Oţelul Galaţi, la al 15-lea egal din acest sezon al Superligii: 2-2…

sursa foto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Oţelul Galaţi, la al 15-lea egal din acest sezon al Superligii: 2-2 cu CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate marţi seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 28-a din Superligă, transmite News.ro.

La Galaţi, Oţelul a început bine şi a ratat prin Alexandru Pop, însă tot Pop a deschis scorul în minutul 36, dintr-o lovitură liberă perfect executată. Clujenii au egalat în minutul 45, prin Otele, şi au trecut în avantaj din penalti, în minutul 87, atunci când Tachtsidis a transformat lovitura de pedeapsă. În minutul 90+3 gălăţenii au primit şi ei penalti, transformat de Cisotti şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

CFR ocupă locul secund în Superligă, cu 49 de puncte, iar Oţelul e pe locul 11, cu 33 de puncte.

OŢELUL: E. Pap – Adăscăliţei (Aly Malle 89), Yabre, Ghiocel (Jardan 89), Zhelev – Cisotti, Zivulic, Lameira (S. Teles 61) – Maciel, Al. Pop (G. Cârjan 89), Bodişteanu (R. Tănasă 67). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

CFR CLUJ: R. Sava – Mogoş, Boben, Ajeti, Camora (Aly Abeid 56) – Muhar, K. Keita, Avonou (Tachtsidis 56) – Deac, P. Michael (Bîrligea 56), Otele (R. Filip 90). ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: Adăscăliţei 73, Ghiocel 83 / Deac 69, Tachtsidis 77

Arbitri: Andrei Chivulete – Mircea Grigoriu, Sebastian Gheorghe – George Găman

Arbitri VAR: Viorel Flueran – Claudiu Marcu

Observator: Andrei Ioniţă