Home » Economie » Ministerul Economiei a deblocat plățile la Măsura 2 și începe trimiterea contractelor către beneficiari

Ministerul Economiei a deblocat plățile la Măsura 2 și începe trimiterea contractelor către beneficiari

Ministerul Economiei a deblocat plățile la Măsura 2 și începe trimiterea contractelor către beneficiari
Sursa Foto: Inquam Photos / Octav Ganea
Ascultă articolul

Ministerul Economiei a obținut toate avizele aferente finanțării Măsurii 2 şi va debloca a treia tranşă de plăți din această schemă de ajutor de stat din fonduri UE, în valoare de 241 de milioane de euro.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Ministrul Economiei, Claudiu Năsui, a semnat joi ordinul privind procedura care deblochează plățile, ordin care a apărut seara trecută în Monitorul Oficial. Ministerul va începe de vineri să trimită contractele către beneficiari, potrivit unui comunicat de presă.

Ministerul Economiei atenționează beneficiarii să semneze în timp util contractele de finanțare și reamintește că termenul de semnare a contractului de finanțare este de 20 de zile de la data sosirii contractului la bancă. În cazul în care contractele sunt semnate în cel mai scurt timp de către beneficiari, primele plăți se vor face începând de la mijlocul săptămânii viitoare.

Citește integral pe economedia.ro

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole