Home » Articole » Marcel Ciolacu: Domnul Zgonea a fost trimis în judecată, în acel moment, s-a retras din spaţiul public şi îi mulţumesc pentru acest lucru. Este achitat definitiv şi irevocabil / Trebuie să respectăm şi drepturile omului

Marcel Ciolacu: Domnul Zgonea a fost trimis în judecată, în acel moment, s-a retras din spaţiul public şi îi mulţumesc pentru acest lucru. Este achitat definitiv şi irevocabil / Trebuie să respectăm şi drepturile omului

Marcel Ciolacu: Domnul Zgonea a fost trimis în judecată, în acel moment, s-a retras din spaţiul public şi îi mulţumesc pentru acest lucru. Este achitat definitiv şi irevocabil / Trebuie să respectăm şi drepturile omului
Sursa foto: Facebook
Ascultă articolul

Liderul PSD Marcel Ciolacu a declarat marţi, despre votarea lui Valeriu Zgonea ca preşedinte al ANCOM, că acesta a fost trimis în judecată şi, în acel moment, s-a retras din spaţiul public şi îi mulţumeşte pentru acest lucru, cum crede că ar trebui să facă orice demnitar. „În acest moment, este achitat definitiv şi irevocabil”, a precizat Ciolacu, arătând că trebuie respectate şi drepturile omului, relatează News.ro.

- articolul continuă mai jos -

„Ştiţi foarte bine că domnul Zgonea a fost trimis în judecată. În acel moment, s-a retras din spaţiul public şi îi mulţumesc pentru acest lucru, cum cred că ar trebui să facă orice demnitar. În acest moment, domnul Zgonea este achitat definitiv şi irevocabil”, a declarat preşedintele PSD la Parlament.

„Faptul că la un moment dat domnul Zgonea a fost condamnat în primă instanţă, iar în instanţă când i s-a dat soluţia definitivă a fost achitat… Nu cred, în primul rând cei care fură şi sunt corupţi să se ducă la puşcărie dar cred de asemenea că trebuie să respectăm şi drepturile omului”, a spus Ciolacu.

Camera Deputaţilor şi Senatul l-au numit, în plenul reunit de marţi, pe Valeriu Zgonea în funcţia de preşedinte al Autorităţii Naţionale pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii (ANCOM). Fostul social-democrat a fost achitat, pe 11 februarie 2022, pentru trafic de influenţă, decizia Curţii de Apel Bucureşti fiind definitivă. În prima instanţă, fostul preşedinte al Camerei Deputaţilor fusese condamnat la trei ani de închisoare cu executare.

Știri video

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole