Home » Legea care prevede că bacşişul va fi trecut pe nota de plată şi pe bonul fiscal, promulgată de președintele Iohannis / Bacșișul va fi de cel mult 15% din valoarea consumaţiei, va putea fi plătit cu cardul şi va fi impozitat

Legea care prevede că bacşişul va fi trecut pe nota de plată şi pe bonul fiscal, promulgată de președintele Iohannis / Bacșișul va fi de cel mult 15% din valoarea consumaţiei, va putea fi plătit cu cardul şi va fi impozitat

Legea care prevede că bacşişul va fi trecut pe nota de plată şi pe bonul fiscal, promulgată de președintele Iohannis / Bacșișul va fi de cel mult 15% din valoarea consumaţiei, va putea fi plătit cu cardul şi va fi impozitat
Sursa foto: Facebook/Klaus Iohannis
Ascultă articolul

Preşedintele Klaus Iohannis a promulgat, vineri, Legea pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, prin care bacşişul va fi trecut pe nota de plată şi pe bonul fiscal.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -

Şeful statului a semnat decretul privind promulgarea Legii pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de urgenţă a Guvernului nr. 28/1999 privind obligaţia operatorilor economici de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale, potrivit Administraţiei Prezidenţiale.

Camera Deputaţilor a adoptat pe 13 decembrie, decizional, un proiect de lege iniţiat de fostul senator Eugen Teodorovici care prevede evidenţierea bacşişului pe nota de plată şi pe bonul fiscal.

Citește integral pe economedia.ro

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Citește și

Top Articole