Home » Articole » Kelemen Hunor despre Vlad Voiculescu: În momente critice ar trebui să comunice cu mai multă empatie

Kelemen Hunor despre Vlad Voiculescu: În momente critice ar trebui să comunice cu mai multă empatie

Kelemen Hunor despre Vlad Voiculescu: În momente critice ar trebui să comunice cu mai multă empatie
sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Ascultă articolul

Vicepremierul Kelemen Hunor a declarat marți că ministrul Sănătății, Vlad Voiculescu, ”ar trebui să comunice cu mai multă empatie în momente critice”, adăugând că ”am încredere că e în stare să gestioneze situație”.

”Deciziile ar trebui să fie de foarte multe ori de o rapiditate ieșită din comun”, a mai spus Kelemen Hunor când a fost întrebat de criticile la adresa ministrului Sănătății în cazul mutării pacienților de la Spitalul Foișor și al tragediei de la Spitalul Victor Babeș.

- articolul continuă mai jos -

Întrebat despre eventuala remaniere a lui Voiculescu, Kelemen Hunor a spus că ”e o defecțiune tehnică ce s-a întâmplat la Victor Babeș, nu vreau să politizăm o defecțiune tehnică. Gestionarea sistemului e o altă problemă. Am avut o discuție în coaliție (…) Suntem convinși că vom putea trece cu solidaritate și responsabilitate prin acest moment, nu se pune problema să facem acum schimbări. E responsabilitatea colegilor USR PLUS în domeniul sanitar, dar cu toții avem oarecare responsabilitate. Când și dacă se face o schimbare, va fi anunțată de premier, e prerogativa constituțională a premierului. Dar sunt convins că avem o echipă guvernamentală puternică, responsabilă și solidară”.

Foto: Kelemen Hunor (InquamPhotos / Octav Ganea)

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole