Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Preşedintele american, Joe Biden, a declarat joi la Washington că va trebui găsit un „consens” pentru desemnarea următorului şef al NATO şi l-a descris pe ministrul britanic al apărării, Ben Wallace, potenţial candidat, drept „foarte calificat”, notează Agerpres conform AFP.
„Poate” că un britanic ar putea prelua conducerea Alianţei Nord-Atlantice, a afirmat preşedintele american, în contextul în care mandatul actualului secretar general, Jens Stoltenberg, se încheie în octombrie.
„Va trebui să găsim un consens în cadrul NATO”, a declarat el alături de premierul britanic, Rishi Sunak
Vai, ce tragedie. Nu e Iohannis, alesul , pentru șefia NATO? Și câte speranțe aveam noi, românii, de la Iohannis…
E cel mai potrivit.