Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Gloria Bistrița s-a impus la limită duminică în fața celor de la Ikast, în deplasare, în turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor de handbal feminin, scor 35-34.
Româncele au revenit excelent în partea secundă, după ce la pauză tabela indica un avantaj de cinci goluri pentru Ikast, scor 16-21.
Principalele marcatoare ale duelului pentru Bistrița au fost: So Delgado (11), Seraficeanu (8) și Arcos (6), în timp ce pentru gazde cele mai prolifice jucătoare au fost Skogrand (10), Scaglione (8) și Lindqvist (6).
Returul va avea loc pe 28 martie, la Bistrița. Câștigătoarea va juca în sferturi în compania celor de la Brest.