Home » Sportz » Gică Popescu îl critică pe Rațiu după Austria – România 2-1: ”90% din situaţiile Austriei au fost create pe partea noastră dreaptă” / „Am făcut unul dintre cele mai proaste meciuri din ultima perioadă”

Gică Popescu îl critică pe Rațiu după Austria – România 2-1: ”90% din situaţiile Austriei au fost create pe partea noastră dreaptă” / „Am făcut unul dintre cele mai proaste meciuri din ultima perioadă”

Gică Popescu îl critică pe Rațiu după Austria – România 2-1: ”90% din situaţiile Austriei au fost create pe partea noastră dreaptă” / „Am făcut unul dintre cele mai proaste meciuri din ultima perioadă”
Sursa Foto: Facebook
Ascultă articolul

Fostul internaţional Gheorghe Popescu a criticat în special prestaţia lui Andrei Raţiu după meciul pierdut cu 1-2 de naţionala României în faţa Austriei, în preliminariile Cupei Mondiale din 2026, transmite News.ro.

“Cred că am făcut unul dintre cele mai proaste meciuri din ultima perioadă. O primă repriză în care nu am existat. Ne-am aştezat defensiv, 4-1-4-1, Chiricheş în faţa fundaşilor. Am rezistat până în minutul 41, problemele au început să apară încă din minutul 33, au avut mai multe ocazii. Simţeam deja că vine acest gol.

- articolul continuă mai jos -

Am sperat că în repriza a 2-a vom pune probleme, dar am utilizat aceaşi aşezare defensivă. Dacă ne uităm foarte bine, 90% din situaţiile Austriei au fost create pe partea noastră dreaptă. Mă îndoiesc că asta i se cere lui Raţiu, el este fundaş, trebuie să îşi facă datoria de fundaş. Astăzi a fost extremă dreaptă, toate problemele noastre au venit în partea dreaptă, din cauza problemelor de poziţionare lui Raţiu”, a spus Popescu la Antena 1, potrivit as.ro.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole