Fotbal: Universitatea Cluj a pierdut în minutele de prelungire meciul cu FC…

sursa foto: Pexels

Fotbal: Universitatea Cluj a pierdut în minutele de prelungire meciul cu FC Voluntari (2-3), în play-out-ul Superligii

Universitatea Cluj a fost învinsă de FC Voluntari cu scorul de 3-2 (1-2), luni, pe Cluj Arena, într-un meci din etapa a şasea a fazei play-out a Superligii de fotbal.

Oaspeţii au deschis scorul prin Runar Mar Sigurjonsson (19), din lovitură liberă, după ce Florin Ilie fusese eliminat pentru fault în postură de ultim apărător.

Universitatea a reuşit egalarea la scurt timp, prin belgianul Martin Remacle (23), intrând la pauză în avantaj, în urma reuşitei senegalezului Mamadou Thiam (41).

FC Voluntari a smuls victoria după două goluri marcate pe final, de Daniel Florea (87, 90+2).

Universitatea Cluj, finalistă în Cupa României, venea după două victorii consecutive în campionat.

FC Voluntari e neînvinsă de zece etape, în care a obținut patru victorii şi şase egaluri.