Fotbal în Ucraina: Partida dintre Rukh Lviv și Metalist Harkiv a durat…

Sursa foto: Twitter / @buckarobanza

Fotbal în Ucraina: Partida dintre Rukh Lviv și Metalist Harkiv a durat patru ore din cauza alarmelor aeriene / Jucătorii s-au retras în buncăr unde au stat în total 145 de minute

Partida dintre Rukh Lviv și Metalist Harkiv din prima etapă a campionatului din Ucrainei s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 2-1. Meciul care a început la ora 15:00 a fost întrerupt în mai multe rânduri de alarmele aeriene, astfel că duelul s-a încheiat abia la ora 19:30, relatează Digisport.

Jucătorii s-au retras într-un buncăr din zona stadionului unde au petrecut 145 de minute.

Chiar dacă alarmele aeriene au sunat, în zona unde s-a disputat partida nu au fost semnalate atacuri cu rachete.

Campionatul din Ucraina a fost reluat marți, însă partidele se desfășoară cu reguli stricte și fără spectatori, din motive de siguranță.

Dinamo Kiev, echipa lui Mircea Lucescu, nu joacă în prima etapă din Ucraina, pentru că trupa sa a evoluat contra celor de la Benfica în play-off-ul de calificare în grupele Champions League, duel pierdut de echipa antrenorului român cu 0-3.