Home » Articole » Fosta senatoare PSD Roxana Pațurcă, numită de ministrul Educației la șefia Inspectoratului Școlar Călărași. Despre Iohannis declara în 2019: “Este un penal cu imunitate absolută” / Despre România educată: “Un titlu jignitor, prin care Iohannis ne spune că nu suntem educați și că vine el să ne educe”

Fosta senatoare PSD Roxana Pațurcă, numită de ministrul Educației la șefia Inspectoratului Școlar Călărași. Despre Iohannis declara în 2019: “Este un penal cu imunitate absolută” / Despre România educată: “Un titlu jignitor, prin care Iohannis ne spune că nu suntem educați și că vine el să ne educe”

Fosta senatoare PSD Roxana Pațurcă, numită de ministrul Educației la șefia Inspectoratului Școlar Călărași. Despre Iohannis declara în 2019: “Este un penal cu imunitate absolută” / Despre România educată: “Un titlu jignitor, prin care Iohannis ne spune că nu suntem educați și că vine el să ne educe”
Foto: Facebook.com/Roxana Paturca
Ascultă articolul

Fosta senatoare PSD Roxana Pațurcă, și președinte executiv al filialei PSD Călărași până în toamna anului trecut, a fost numită de ministrul Educației în postul de inspector școlar general al ISJ Călărași, potrivit unei note trimisă către școlile din județ.

Pațurcă a fost dată afară din PSD pe 1 septembrie 2020, după ce nu s-a prezentat, împreună cu trei colegi de partid, la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Orban.

- articolul continuă mai jos -

Pațurcă s-a înscris în PNL a doua zi după ce a fost exclusă din PSD, potrivit informațiilor publicate de Digi24 la acea dată.

Pațurcă este la bază profesor de finanțe-contabilitate la Colegiul Economic Călărași, unde este titluar și predă din 2004. A fost inspector școlar la ISJ Călărași în perioada septembrie 2013 – iunie 2015, potrivit cv-ului de pe site-ul Senatului.

Citește articolul integral pe Edupedu.ro

Foto: Facebook.com/Roxana Paturca

Comentarii
  • Femeie cu merite deosebite. Eu aș mânca poza ce precede articolul. Asta cu pușcăriașul de tutti capi! Merită postul. De unde să învețe copii noștri ce înseamnă o lichea, o traseistă, o combinatoare, o femeie politică de succesuri?!

  • „Cand ceva nu convine sistemului e rau, cand acel ceva convine sistemului e bun… O crima odioasa se poate transforma peste noapte in act patriotic si viceversa, in functie de cum bate vantul, adica interesul sistemului…” …un ex George FLoyd vs Ashli Babbitt.

  • Știre-bombă, ce mai! Da’ ministru al educației cine-i și de unde vine, iubiți români? Io totuși vă sfătuiesc ,,să stați liniștiți la locurili voastre” și să muțumiți partidului PNL că blonda e ,,decît” inspector șef și nu senator (PNL, evident, evident!). Păi să -naibă și ‘mneaei un ce profit c-a absentat cînd a trebuit?! D-aia le zice lor ,,liberali”, că cu ei orice se negociază. (Spre deosebire de nemeritat-uitatul Coposu, pentru care ,,orice” nu cuprindea principiile)

  • Polisciuc Danut

    In data de 21.12.2020 la DRDP Constanta, a fost numit director, ec. Ichim Marian , mare specialist in drumuri, fost vicepresedinte judetean PSD Calarasi, fost consilier judetean PSD Calarasi, din data de 18.11.2020, membru marcant PNL, de bucurie ca s-au pierdut alegerile in Calarasi, si datorita acestui individ. Oare, dl Ludovic Orban stie de aceasta numire?! Oare, dl Ludovic Orban stie de Nelu Iordache? RUSINE.

    • Știe, știe, el a fost artizanul racolării masive de viermi psdisti înainte de alegeri. Acum trebuie să le dea și posturi, nu? Vorba lui Moromete după ce câinele furase brânza: dă-i și apă.

  • In legatura cu afirmatiile la adresa lui kiwi are dreptate…partea cealalta tine de mizeriile politicii.Intrebati-l pe Rares Bogdan!

  • Da, foarte bine, un traseist cronic precum Cimpeanu(4 partide intr-o legislatura, incepand cu Varanul, trecand prin Tariceanu 🙂 si Ponta si ajungand, prin tradari repetate, la PNL, direct sef) ce sa faca si el ?
    Recupereza un alt traseist pesedisto(stanga, unde il lingea cu avant pe Dragnea, pe cand fraierii erau in Piata Victoriei si incasau gaze)) – penelist(dreapta), tradator si el, si il infige sef.

    https://www.podul.ro/articol/11675/mutarea-la-liberalism-a-pesedistei-inraite-roxana-paturca-senator-de-calarasi-care-pana-mai-ieri-injura-public-pnl

    Nu ratati poza patachinelor colorate de la nunta lui Dragnea junior, e cuprinsa in articolul de mai sus.
    Poza este fabuloasa,arata niste maimute lucioase si parvenite venite sa unga beizadeaua sefului.

    Doamna inspectoare penele e si cam agramata, conform unor postari publice de pe Facebook, doar nu degeaba a terminat faimoasa Universitate Artifex(ce dreak o fi, nu stiu).
    Ea justifica astfel faptul ca este agramata:
    ”Predau…..contabilitate. Uneori, punem virgule.”(Contabilitate facuta la Artifex, pariu ca n-are habar nici de ea).

    Intrebarea este urmatoarea: cand vor trada din nou Cimpeanu si Patachina blonda?

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole