G4Media.ro

După Delta, a apărut și varianta Epsilon a coronavirusului: cu trei mutații,…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

31 comentarii

  1. Se pregateste varianta Zeta cu sase mutatii.

    • Stiinta incearca sa tina pasul, sa anticipeze. Pacat de cei cu creier de pitecantrop si a nalfabetism functional pe masura, nu sunt dotati de natura sa inteleaga avertismentele ce le ajung la urechi.

    • @Tiberius
      Din pacate, pe G4Media in ultmul timp. numai im.becili ana.lfabeti posteaza.
      Majoritatea nu au nici scoala primara terminata, dar cumva , ..au acces la internet.
      Si au dreptul la vot.
      Asta inseamana democratia scapata de sub control, sau inteleasa gresit,.. cand UN sau O Sosoaca, are acces la public.

  2. Inca un motiv pentru care dl.Catu & company sa aloce resursele financiare necesare pentru vaccinul romanesc ONCOGEN.

    • Nu, nu, vor apărea niște „studii” care vor demonstra, totuși, că ce avem pe stoc, milioanele de doze, ălea multe, sunt NUMAI BUNE!!

    • bani pentru o ancheta penala privind invartelile lui vergica galuscanu!

  3. Da da! Ca vestea asta era vreo surpriza:) baga băieții un lockdown rapid, punem rostul pe butuci, dam casele la banca, economiile nu
    mai fac doi bani, ne da statul ratia zilnică de hrana și am salvat planeta! Uraaa! Nu mai avem nimic dar sunte Fericiți și feriți de virusul nemilos!

  4. Esti prost de bubui!

  5. Nu e raceala. Nu stiu daca ai trecut sau nu prin boala asta, banuiesc ca nu? Nu stiu daca ai parinti sau bunici care s-au imunizat „natural”, cum zici tu. Unii se „imunizeaza natural” pe patul de spital, altii nu mai apuca. In fine, vorbesti prostii.

  6. Exact ceea ce profețeau toți oamenii normali: alte „mutații” și „încrengături”. Fără număr… Și ăstea vor fi tot cu „Epsilon+” și „Epsilon-”?
    Deci pentru Delta urma să vină „fresh”-ul cu „refresh”-ul. Pentru „epsilon” ce doze vor apărea?

  7. Nici macar nu bubuie
    N are nici bacu luat, ca sa bubui iti tre niscai materie cenușie:)

  8. @Csoby,
    Ai văzut, te-a și luat waxerul în vizor. Dacă putea te scuipa sau arunca cu o piatră în tine!
    CUM ÎȚI PERMIȚI TU SĂ LE STRICI LOR SOCOATA!?

  9. Imediat vor apărea propagandiști waxerei: muicoana, tin-tina, v, V, vv, VV, fitty și mulți…aceiași, care ne vor „explica” ce bine va fi dacă șeptelul bagă dozele-n vene și cum vom fi feriți de necuratul lucovid astfel!

  10. Barbu, Cioby1, lasati-o jos ca macane…covid 19 nu e o raceala. Daca nici milioanele de decese din toata lumea nu va deschide mintea, pur si simplu sunteti prosti irecuperabili. Bun, asta luand de bun ce debitati pe banda rulanta si la volum mare. Pentru ca altfel e evident ca sunteti niste troli tristi.

  11. In toate tratatele de virologie e mentionat ca ,,nu se fac vaccinuri in timpul pandemiei pentru ca virusul creaza mutatii,,.Iar acest asa zis vaccin aparut peste noapte este o TERAPIE GENICA EXPERIMENTALA DECLARATA ,CARE V.A AVEA CONSECINTE INCA NESTIUTE PE TERMEN LUNG PENTRU CA E AUTORIZAT DAR IN FAZA EXPERIMENTALA,nu.i un vaccin traditional!

  12. ,,Studiul publicat în revista Science vrea să sublinieze importanța secvențierii, ca una dintre cele mai importante arme pentru a contracara circulația virusului” . Asta face și România acum:)))))

  13. Incultura unora vruta de suspusi pentru ai manipula mai usor se dovedeste a fi o arma cu doua taisuri pentru ca sant obisnuiti doar cu ce.i esential pentru supravetuire si refuza tratamentele necunoscute care se mai dovedesc a fi si periculoase si inutile si EXPERIMENTALE😠

  14. Așa te cheamă, bă? „Când am…”?

  15. @VICTOR, nu mai citi tratate de homeopatie, aia nu e o știința.

  16. „Mutațiile”, „încrengăturile” și „deviațiile”! Plus „permutările” și „aranjamentele”, că doar răceala nu se așează unde vrea ea….

  17. E, pai gata ba baieti, reset si de la cap ca varianta epsilon nu va stie.

  18. Asta se intampla cand se vaccineaza lumea in timpul pandemiei.
    Desi, cred ca variantele astea sunt inventiile celor ce vor sa impuna dictatura medicala.

  19. Lasati variantele ca oricum incepe sa se duca de rapa tot panul,lumea si.a dat seama ca vreti sa reintroduceti bolsevismul d.ig.ita.l

  20. Romanii urasc de moarte cenzura ,lipsa de libertate, comunismul si dictatura,majoritatea romanilor nu vor accepta niciodata o noua tiranie

  21. daca esti din suceava au fost oasele alea plimbate prin oras, pentru extra protectie!

    daca are patalama la mana ca e medic nu inseamna ca este si virusolog.
    medicul ala a facut experimente pe tine, e treaba ta ca individ sa ai incredere intr-un medic sau un virusolog, asta inseamna liberul arbitru, tragi de maneta si vezi daca scapi sau nu.
    au murit destui care contestau ca nu exista covid, unii au baut clor ca stiau ei mai bine, au ajuns la spital si aia care au bagat paracematol pe post de chipsuri. lumea e mare si prostia imensa.

  22. Varianta Barbu Badigardu de troll covid a devenit deja dominanta, infesteaza toata sectiunea de comentarii. Nici macar alti trolli nu mai au loc de el.

    G4 mai bagati si voi un pic de cenzura pentru mascota voastra? Ca pe langa rahatul obisnuit acum si spameaza la greu.

  23. Ma fascineaza de fiecare data nivelul asta urias al prostiei. Pana sa existe internetul si accesul liber al tuturor prostilor la exprimare publica, ei existau oricum, dar nu erau atat de prezenti in spatiul public. Acum, e fascinant sa vezi cat de prosti pot ramane unii oameni, in ciuda inaintarii in varsta. Solutii, din pacate, nu exista, ei vor ramane prosti pana la adanci batraneti, asta cu conditia sa reuseasca sa ajunga pana acolo.

  24. Aștept cu nerăbdare toate variantele covrigului vostru prea slăvit :)))))))))