Home » Sport 2024 » David Popovici, după ce a câștigat medalia de aur la Paris: „Dacă eu am putut, băiat obișnuit, absolut oricine poate. Vă rog, faceți-o și voi!”

David Popovici, după ce a câștigat medalia de aur la Paris: „Dacă eu am putut, băiat obișnuit, absolut oricine poate. Vă rog, faceți-o și voi!”

David Popovici, după ce a câștigat medalia de aur la Paris: „Dacă eu am putut, băiat obișnuit, absolut oricine poate. Vă rog, faceți-o și voi!"
sursa foto: Facebook/ Federația Română de Natație
Ascultă articolul

„Dacă eu am putut, băiat obișnuit, absolut oricine poate. Vă rog, faceți-o și voi!”, a declarat David Popovici la câteva minute după ce a câștigat medalia de aur în proba de 200 de metri liber de la Paris.

„Cine știe, orice e posibil la JO. Atâta timp cât ai un culoar, ai o șansă. Mă bucur că am luptat până la ultimul metru”, a declarat David Popovici, întrebat dacă speră la o medalie și în proba de 100 de metri.

- articolul continuă mai jos -

„Treaba încă nu s-a încheiat, însă bineînțeles că o să mă bucur. E o realizare imensă în primul rând pentru mine, mă bucur că țara m-a urmărit, tribuna e plină aici. Mă bucur că am asistat împreună la ceea ce am reușit. Mulțumesc!”, a mai adăugat campionul olimpic.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole