David Popovici a obţinut încă o medalie de aur la Campionatul Național…

Sursa foto: Inquam Photos / George Calin

David Popovici a obţinut încă o medalie de aur la Campionatul Național în bazin scurt: el a câştigat proba de 200 m liber

Sportivul David Popovici, legitimat la CS Dinamo, a câştigat, vineri, încă o medalie de aur la Campionatul Naţional în bazin scurt, competiţie care se desfăşoară la Otopeni, transmite News.ro

Popovici s-a impus în proba de 200 m liber, cu timpul 1:43.06. Pe locul doi s-a clasat Mihai Gergely (CSM Cluj Napoca) – 1:46.58, iar pe trei aa terminaat Vlad Ştefan Mihalache (ACS Aqua Sport Citius Bucureşti) – 1:49.08.

Joi, David Popovici s-a impus în finala probei de 100 m liber, cu timpul 46.62, record naţional.

David Popovici va mai concura la Otopeni în probele de 100 m mixt (sâmbătă) şi 400 m liber (duminică).