Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Potrivit surselor G4Media, PNL a votat, luni seara, în Biroul Politic Național, în favoarea începerii negocierilor cu PSD, pentru formarea unui nou guvern de coaliție.
Printre liberalii care au votat împotriva unei alieri cu PSD se numără: președintele PNL București, Ciprian Ciucu, președintele Consiliului Județean Oradea și lider al PNL Bihor, Ilie Bolojan, Primarul din Oradea, Florin Birta, liderul PNL Giurgiu, Dan Motreanu, șeful PNL Teleorman, Eugen Pârvulescu, dar și Monica Anisie, Ludovic Orban, Antonel Tănase sau Raluca Turcan.
Nu a existat nicio abținere.
Unul dintre liderii PSD, Vasile Dîncu, a avut și el luni seara o intervenție la Digi24.ro, confirmând că și decizia partidului său este aceea de a începe negocierile cu PNL, în vederea formării unui guvern de coaliție.
sursa foto: Inquam Photos/ Sabin Cirstoveanu
Pnl + psd + udmr = ☠☠☠☠☠
Susținătorii regresul și al furtului .
„Dan Barna: PNL putea să aleagă onoarea și viitorul, dar a ales PSD, o decizie păcătoasă”
Hai fa pasi papagulele.
V-ati luat placuta suedeza adanc in gat si voi si gunoaiele de la 10 August, progresisti autisti.
Esti ok? Cauta ajutor
hai gura mica. Ați făcut un simulacru și ați ieșit de la guvernare. Acum da, sunt hoții cu hoții dar asta cu largul vostru concurs
De acord. Acum sa puna dracu mana si sa faca ceva cu partidul ala ca sa avem ce vota. O sa fim al dracu de exigenti daca tot trebuie sa-i votam. Nu iertam nimic. Mai creste o generatie de copii in astia 4-7 ani ani de acasa tot cu psd…
Voi ati ales AURul, sunteti niste ipoctiti.
PUIE MSD
PUIE MNL
Gata, nu mai pot băga zvastul și ceilalți sunt hoți? Când puteau fura și ei erau „băieți buni” peneliști??
Sperăm să dispară pârțago-leghebetiștii pluserei. Definitiv.
Postaci PNL s-a cam terminat treaba. Incotro? p, l, m, c, s Eugen, Aurel, Vasiliu .. si alti fomisti saraci (probabil sunteti unul si acelasi dar ma rog) ce o sa va faceti? Depre ce si pe cine o sa mai sc-ui-pati? Romania a trait si in era Iliescu, Ca.ca,rau, Dragnea va trai si acum. Dar voi tot saraci veti fi ca si atunci ca si acum… Iar ailalti „Fosti votanti” sau ce alte nume mai aveti veti vota AUR, la fel Romania va supravietui cum i-a supravietuit si lu Vadim iar voi tot niste im,b,ec.il.i (si saraci) veti ramane. Ungurii .. oricum nu au nici o viziune. Ei voteaza cu Ude Mereu pentru ca asa se face. Nu conteaza ca cele 3 judete se scalda intr-o saracie lucie … Macar Kelemen stie sa vanda povesti la TV.
Despre PSD nu mai zic nimic … se stie … Viva suedia!
La USR doar vorbe,fara acoperire in realitate
O voce de pe centura politici. Barna a reusit sa il faca pe CIOLACU FERICIT VOTAND MOTIUNEA PESEDE !!
Onoarea PNL a fost respectata de USR prin injuraturi zilnice si acuzatii nefondate . Practic USR s-a simtit maii bine langa Ciolacu decat langa Citu si au un regret ca PESEDE nu a votat guvernul PLUSR . Felicitari BARNA, FELICTARI CIOLOS ATI REUSIT SA DUCETI PESEDE LA GUVERNARE !
A fost mai important pentru voi FARUL CU OCHELARI DIN CONSTANTA !!! Vorba lui DRULA : USR S-A TERMINATI ! incepe DOLCE VITA cuAUR aliatul diin motiune . Si vorbele memorabile ale lui Mosteanu se adeveresc : Impreuna cu AUR avem un numar de voturi …
Tăcerea este de aur domule BARNA, atunci când trebuie să vă abțineți.Diplomația este mai importantă decât orice.Politica este arta compromisului,acest lucru vă lipsește cu desăvârșire celor ce conduceți USR.Prin comportamentul vostru, al Cățului și nu în ultimul rand al lui Orban a‐ți făcut praf două partide.Speranța noastră aste pierdută pentru totdeauna.
Ati intrat la guvernare chinuit si ati fugit repede, poate data viitoare va vine mintea la cap, adica prin 2024, daca nu se sudeaza pnl+psd…..