Home » Articole » Clotilde Armand a primit răspuns de la Curtea de Conturi: ”În 2022, din cinci controale la primăriile din Bucureşti, patru au fost la Sectorul 1/ În 2023, din patru controale, trei au fost tot la Primăria Sector 1”

Clotilde Armand a primit răspuns de la Curtea de Conturi: ”În 2022, din cinci controale la primăriile din Bucureşti, patru au fost la Sectorul 1/ În 2023, din patru controale, trei au fost tot la Primăria Sector 1”

Clotilde Armand a primit răspuns de la Curtea de Conturi: ”În 2022, din cinci controale la primăriile din Bucureşti, patru au fost la Sectorul 1/ În 2023, din patru controale, trei au fost tot la Primăria Sector 1”
Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media
Ascultă articolul

Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, a anunțat sâmbătă că a primit răspuns de la Curtea de Conturi, privind controalele efectuate la primării: În 2022, din cinci controale la primăriile din Bucureşti, patru au fost la Sectorul 1. În 2023, din patru controale, trei au fost tot la Primăria Sector 1, susține primarul.

„Alianţa asta nefirească dintre partidul neocomunist şi partidul Brătienilor – capturat de alţi neocomunişti gradaţi – e disperată să distrugă tot ce stă în calea lor. Fiindcă există câţiva primari incomozi care nu vor să facă combinaţii alături de ei, o mână de oameni care încă mai cred în nişte principii ţin piept celor care distrug orice formă de normalitate şi bun simţ”, a scris Clotilde Armand, sâmbătă pe Facebook.

- articolul continuă mai jos -

Ea a reamintit despre faptul că l-a acţionat în instanţă pe preşedintele Curţii de Conturi Mihai Busuioc pe motiv că foloseşte instituţia pe care o conduce „pe post de măciucă împotriva primarilor USR”.

„V-am spus recent că l-am acţionat pe preşedintele Curţii de Conturi (PSD) în instanţă fiincă foloseşte instituţia pe care o conduce (mandat de 9 ani) pe post de măciucă împotriva primarilor USR. Şi să nu spuneţi că este doar o închipuire personală, am primit răspunsul chiar de la Curtea de Conturi la întrebarea «câte controale a efectuat Curtea de Conturi în Bucureşti la primăriile de Sector»”, a mai scris Armand.

Edilul Sectorului 1 a adăugat că a aflat că, în anul 2022, „din cinci controale efectuate la primăriile din Bucureşti, patru au fost la Primăria Sectorului 1”, iar în 2023, „din patru controale efectuate la primăriile din Capitală, trei controale au fost tot la Primăria Sectorului 1”.    

„Motive? Zero. N-au motivat deloc aceste controale. Pur şi simplu stabilesc în plenul lor că primarii USR trebuie hărţuiţi. Însă nu-i nimic. Ştiu că dl Busuioc este lipsit de onoare şi nu-şi dă demisia pentru că este ilegal să controleze la ordine politice instituţiile statului român. Dar mai ştiu şi altceva: ştiu că n-am să mă las până nu plăteşte în Justiţie pentru asta. El şi toţi politrucii din vârful acestei instituţii vitale pentru democraţie. PS: Curaj, Marcel Ciolacu. Vă vedem!”, a conchis Armand.

Comentarii

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole