Home » Anchete » Cei patru bărbați care ar fi agresat doi turiști în Costinești, dar și forțele de ordine care au intervenit, au fost reținuți 24 de ore

Cei patru bărbați care ar fi agresat doi turiști în Costinești, dar și forțele de ordine care au intervenit, au fost reținuți 24 de ore

Cei patru bărbați care ar fi agresat doi turiști în Costinești, dar și forțele de ordine care au intervenit, au fost reținuți 24 de ore
sursa foto: Info Sud-Est/ Delia Dascălu
Ascultă articolul

Patru bărbaţi au fost reţinuţi de poliţişti, miercuri seară, în urma unui scandal iscat pe 15 august în staţiunea Costineşti, când mai multe persoane s-au luat la bătaie, fiind necesară intervenţia forţelor de ordine pentru restabilirea ordinii publice, transmite Agerpres.ro.

Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Constanţa a informat, printr-un comunicat de presă, că poliţişti din cadrul Poliţiei staţiunii Costineşti au reţinut, pentru 24 de ore, patru bărbaţi, sub aspectul comiterii infracţiunilor de lovire sau alte violenţe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.

- articolul continuă mai jos -

„Persoanele în cauză urmează a fi conduse şi încarcerate în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Constanţa”, reiese din comunicat.

Pe 17 august, cei patru bărbaţi vor fi prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Mangalia, cu propunere legală.

Conform IPJ, marţi poliţiştii din Costineşti au fost sesizaţi de doi bărbaţi, de 19 şi 23 de ani, cu privire la faptul că ar fi fost agresaţi fizic de mai multe persoane necunoscute.

„Către zona indicată s-au deplasat două patrule mixte, formate din poliţişti şi jandarmi din cadrul Grupării Mobile de Jandarmi Tomis Constanţa, care au identificat persoanele bănuite, respectiv 6 bărbaţi. Aceştia au avut un comportament recalcitrant şi agresiv fizic faţă de poliţişti şi jandarmi, cărora le-au adresat şi acte de ameninţare, motiv pentru care s-a procedat la imobilizarea acestora, persoanele în cauză fiind conduse la sediul Poliţiei staţiunii Costineşti”, informase IPJ Constanţa.

Știri video

Comentarii
  • Dar pe ghiolbanul ala de jandarm a fost arestat? Sau el are voie sa lovească cu palmele, pumnii și picioarele oameni aflați pe jos? Plus flegmele pe care le a dat.

    • Draga Andrei240, jandarmeria, la fel ca politia, justitia, sanatatea si altele care au legatura cu integritatea ta fizica sunt institutii ale statului la care trebuie sa apelezi cat mai putin pentru ca de multe ori nu iti rezolva problema. Asadar, daca esti in postura de agresor, bombardier, drogat la volan sau la festival poti sa te astepti la flegme, palme, catuse, spatii inguste, samd.

    • @andrei jandarmul a procedat cum trebuie, la cocalari j ego si raspunzi pe limbajul lor, la agresivitate raspunzi pe masura agresivitatii, aia intinsi pe jos erau cei care au initiat conflictul, prin atitudine, prin nerespectarea indicatiilor , prin faptul ca din cauza lor au venit fortele de ordine

  • Din titlu reiese ca si fortele de ordine au fost arestate :))

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole