Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Cătălin Drulă, candidatul USR pentru funcţia de primar general al municipiului Bucureşti, răspunde criticilor Ancăi Alexandrescu, susţinută de AUR pentru funcţia lăsată liberă de Nicuşor Dan. ”Văd că are un discurs comun cu domnul Grindeanu, cred că aici putem citi mai multe decât pare la prima vedere”, afirmă Drulă, transmite News.ro.
Cătălin Drulă a reacţionat după ce Anca Alexandrescu a susţinut că, spre deosebire de el, ea nu are nevoie de sprijin în ceea ce priveşte candidatura la Primăria Capitalei.
”Văd că are un discurs comun cu domnul Grindeanu, cred că aici putem citi mai multe decât pare la prima vedere. PSD şi AUR văd că se curtează reciproc şi merg în aceeaşi zonă de discurs. Îl invit şi pe domnul Băluţă să se pronunţe faţă de apropierea aceasta. În Parlament văd că votează cot la cot. Arată care este şi pericolul pentru această ţară, şi pentru acest oraş”, a afirmat Cătălin Drulă, luni seară, la Digi24.
Luni seară, după ce AUR a anunţat că îi susţine candidatura la Primăria Capitalei, Anca Alexandrescu a afirmat că, spre deosebire de Cătălin Drulă, ea nu are nevoie de sprijin.
”Eu nu sunt Drulă şi nu am nevoie de proptele. Deci pe mine mă recomandă ceea ce am făcut şi peste tot pe unde am lucrat asta s-a întâmplat. Relaţia mea cu familia Georgescu este una de prietenie (…) iar eu niciodată nu i-aş cere domnului Georgescu aşa ceva (implicare în campania sa electorală – n.r.). O relaţie de prietenie este o relaţie de prietenie. (…) Eu tot ceea ce am făcut pentru domnul Georgescu şi pentru mişcarea suveranistă şi pentru AUR, am făcut-o din suflet şi din credinţă”, a afirmat Alexandrescu.
Uff, iar discuții politice… Mă cam plictisesc de alianțe și acuzații.
Vrem soluții concrete pentru București, nu circ electoral! Trafic, poluare, spații verzi… Asta contează, nu glumele lor acide.
Toti candidatii se intrec in solutii si promisiuni. Despre asta e campania electorala.
Te sfatuiesc sa votezi cu omul in care ai cea mai mare incredere ca e de buna credinta, competent, ca nu serveste alte interese de partid, de famiglie sau straine.
Succes!
Daca te-ar plictisi, n-ai lua parte la discutii. Esti la fel de neutru ca Anca Alexandrescu
Anca Alexandrescu a fost dintotdeauna apropiata de PSD; acum se da neutra sustinuta de AUR, ca sa poata sa prinda voturi din ambele parti.
E la fel de neutra ca Oprescu, caruia i-a fost consilier (printre alti pesedisti notorii) si uite ca e bine mersi, turist in Grecia
Iar „D-l Grindeanu” are acelasi discurs ca si AUR. …De la dragarea canalului Bistroe la retragerea trupelor americane din Romania… doar gargara