BREAKING Simona Halep s-a calificat în turul 3 la Australian Open după…

sursa foto: Australian Open

BREAKING Simona Halep s-a calificat în turul 3 la Australian Open după un meci electrizant cu Ajla Tomljanovic

Simona Halep (29 de ani, locul 2 în clasamentul WTA) a învins-o astăzi pe Ajla Tomljanovic (Australia, 27 de ani, locul 72 WTA), în turul secund al turneului de la Australian Open 2021 și s-a calificat în turul 3.

Scorul a fost Simona Halep – Ajla Tomljanovic 4-6, 6-4, 7-5, la capătul unui meci extrem de intens, de 2 ore și jumătate, cu o revenire fantastică a Simonei în setul 3.

Simona Halep a avut 5 game-uri câștigate consecutiv în ultimul set, când a revenit de la 2-5 și a închis meciul cu 7-5.

În turul următorhalep va juca împotriva rusoaicei Veronika Kudermetova (23 de ani, locul 36 WTA).

Sursa foto: Facebook / Australian Open