Home » Articole » Bilanțul pandemiei: 6.800 cazuri Covid și 90 decese în ultima zi

Bilanțul pandemiei: 6.800 cazuri Covid și 90 decese în ultima zi

Bilanțul pandemiei: 6.800 cazuri Covid și 90 decese în ultima zi
Sursa foto: Pixabay
Ascultă articolul

În ultimele 24 de ore, în România au fost înregistrate 6.832 cazuri de persoane pozitive cu SARS-COV-2, transmite guvernul. De asemenea, au fost raportate 90 decese, dintre care 1 anterior intervalului de referință. Vom detalia datele în buletinul informativ de la ora 13.00. (Sursa foto: Pixabay)

Știri video

Comentarii
  • Am scazut deja la sub 100 decese media la 7 zile. Ieri, valoarea era de 99 conform worldometers.info, iar astazi va scadea si mai mult.

    Starea de alerta trebuie eliminata cu totul!
    Orice intarziere este doar dorinta bolnava a guvernului de putere si de spagi facute prin achizitiile de „urgenta”.

    • Și la 100 de crăpați pe zi ne țin ăștia cu atâtea restrictii? Ce conteaza ca sunt 100 sau 500 pandemia este o glumă!

    • Extraterestre, 100 de crapati pe zi vor fi si dupa pandemie doar ca nu vor mai fi de la covid conform lor.. Pandemia asta nu e o gluma, e direct bataie de joc!! Pacat de tine ca ai 20 de ani si in loc sa traiesti viata, stai si te preocupi cu prostii..

    • Am dublu, dar nu ma cramponez de un vaccin si nu ma tavalesc pe jos de la restricțiile care nu exista.
      Voi sosocii aveți o problema la mansardă.

    • 40 de ani are extraterestrul asta? :)))

    • Trebuie avut in vedere ca, spre deosebire de valul anterior, media la 7 zile decese (maxima) a fost de aproape 4 ori mai mica. Maximul a fost in 23 februarie (133). In valul anterior a fost de 477, in 4 noiembrie. Asta la un numar de cazuri cu mult mai mare (dublu – maximele de 30000 vs 15000, medii la 7 zile).

      Avand in vedere si ineficienta vaccinului pentru omicron precum si infectiozitatea tulpinii, putem concluziona ca restrictiile au fost pur si simplu complet inutile si pastrate doar ca forma de a arata ca fac si ei ceva, de a pedepsi nevaccinatii si de a putea lua in continuare spagi si decizii discretionare „de urgenta”.

    • @Extraterestre, 40 de ani pe luna. Cu atitudinea asta in care te doare in cot ce face statul cu tara asta, nu te mai intreb la al catelea mandat cu PSD esti. Probabil termi.natul ala antisocial tipic care pierde vremea cu prostii ca alta ocupatie oricum n-are.

  • E sfarsitul, deja au anuntat ca se desfiinteaza centrele de vaccinare si ca va trece totul in slujba medicilor de familie. Stare de alerta a devenit stare de bataie de joc si pe langa asta, a fost prelungita neconstitutional ani de zile! Pt cei care n-au respectat restrictiile, foarte bine, oricum dpdv judecatoresc este perfect legal.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole