G4Media.ro

Băuturile răcoritoare Figo și Fruits & Friends, retrase din magazine Metro, Carrefour,…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

6 comentarii

  1. Și alte sucuri sunt pline cu chimicale. Băuturi artificiale.

  2. Nici un cuvințel in titlu despre odioșii de la Maspex.

    Intrebari pentru genul asta de manipulare:
    E corect să pui in titlu hipermarketurile care nu au nici o vina pentru produsul ăsta?
    E corect sa pui in titlu doar hipermarketurile in condițiile in care Figo e prezent in zeci de mii de magazine și magazineșe din toată țara ?
    E corect să nu aduci aminte nici un cuvintel despre faptul că bauturile astea sunt destinate copiilor ?

  3. Cine avea obligatia sa verifice si sa opreasca vanzarea „obiectelor” ?!?
    AR TREBUI SA PLATEASCA, DAR NU CUM PLATESC VINOVATII DE LA COLECTIV ,10 AUGUST,MAI DE MULT REVOLUTIA DIN ’89.

  4. Angajatilor la stat in institutiile abilitate aveti copii?
    Faceti si voi o actiune ceva sa identificati toate produsele afectate de oxidul asta de etilena?
    Nu trece saptamana si vine alerta alimentara pentru excesul de oxid de etilena in inghetata, sucuri, si cine stie ce alte alimente si dulciuri or mai fi fost afectate (pe care le-am consumat).
    Dam la copii si aflam dupa ce au consumat ca au fost probleme. Putem afla ce loturi au fost afectate identificand importatorii si fabricile de unde au venit aceste sucuri si inghetate si cine stie ce alte dulciuri.
    Identificati si voi sursa acestui accident pentru ca nu mai putem spune ca e izolat, prea incep sa fie multe loturi din diverse produse,

  5. Asta este statul ronan,revoluție și gata cu UE

  6. Ca de obicei povestea este exagerata. Concentratia de oxid de etilena n produsele respective este in limite normale ! Ea exista dar gradul de periculozitate este mic, in limite normale.
    Iar avem de-a face cu o reclama mascata.