Noi focare de COVID-19 în Iași. La un cămin de bătrâni sunt 75 de persoane infectate
Direcţia de Sănătate Publică Iaşi a anunțat că au fost confirmate două noi focare de infectare cu COVID-19 în municipiul Iaşi, trei persoane fiind infectate la spitalul de urgență „Oblu” și 75 de persoane la căminul de bătrâni „Sf. Iosif”. Purtătorul de cuvânt al DSP, Marius Voicescu, a declarat presei că unul dintre focare este […]