Ioana Mihăilă: De 1 decembrie, Florin Cîțu le face cadou românilor valul 5 al pandemiei
Fostul ministru al Sănătății Ioana Mihăilă (USR) îl acuză pe premierul interimar Florin Cîțu că, de 1 decembrie, „le face cadou românilor valul 5 al pandemiei”, subliind că „nimic nu poate fi mai lipsit de patriotism decât să expui populația voit la risc de infecție cu virusul SARS-COV2 de dragul unor manifestări publice”. Mihăilă arată, […]