România va găzdui în perioada 29-30 noiembrie reuniunea miniștrilor de Externe din NATO, a anunțat joi pe Twitter ministrul de Externe Bogdan Aurescu. Reuniunea va avea loc la București. Anunțul a fost făcut la finalul unui Consiliul ministerial NATO desfășurat la Bruxelles. (Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media.ro)
Florin Cîțu afirmă, într-o postare pe Facebook, că România va avea în acest an o creștere economică „aproape de zero”, în condițiile în care bugetul este construit pe o creștere economică de 4,6%, iar scenariul unei crize economice severe are o „probabilitate destul de mare”. În opinia președintelui Senatului, prăbușirea economiei „nu mai poate fi […]
Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, joi, decretele prin care se ia act de demisia lui Dan Vîlceanu şi de desemnare a lui Ioan Marcel Boloş, ministrul cercetării, inovării şi digitalizării, ca ministrul investiţiilor şi proiectelor europene, interimar. Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, preşedintele României, Klaus Iohannis, a semnat joi, următoarele decrete: • Decret prin care se ia […]