Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Raed Arafat, șeful Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU) a anunțat luni că Spitalul mobil Covid-19 de la Lețcani, județul Iași, se va redeschide în scurt timp, pentru a suplini nevoia de paturi de terapie intensivă.
Arafat și Andreea Moldovan, secretar de stat în Ministerul Sănătății, au anunțat că au discutat cu managerii de spitale suplimentarea numărului de paturi atât pentru terapie intensivă, cât și pentru terapia intermediară, care să preia bolnavii Covid din spitalele supra-aglomerate.
Spitalul de la Lețcani a fost închis pe durata iernii din cauza problemelor cu încălzirea.
(Sursa Foto: Facebook/RadioHit Iasi)
În curs de actualizare