Cum a ajuns New York focarul infecțiilor cu coronavirus din America
28 mart. •
7
Numărul mare de locuitori, rata ridicată a testărilor și răspunsul inițial extrem de lent al autorităților la criză sunt câteva dintre motivele pentru care statul New York este în prezent centrul infecțiilor cu coronavirus din America, iar metropola cu același nume a devenit unul dintre cele mai afectate orașe din lume. Mii de infecții noi […]