Al 12-lea meci consecutiv fără victorie pentru Dinamo, care pierde în deplasare…

sursa foto: Facebook/Dinamo

Al 12-lea meci consecutiv fără victorie pentru Dinamo, care pierde în deplasare la Sepsi OSK

Echipa Sepsi OSK a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a 18-a a Superligii. Este a patra înfrângere consecutivă pentru bucureşteni şi al 12-lea meci la rând fără victorie pentru echipa lui Zeljko Kopic, transmite News.ro.

Sepsi a condus cu 2-0 la pauză, după „dubla” reuşită de Marius Ştefănescu, în minutele 11 şi 31. Bucureştenii au început bine repriza secundă, reducând din diferenţă prin Lamine Ghezali, în minutul 51. Gazdele au ratat prin Safranko (min. 69), iar Dinamo a trecut pe lângă gol în minutul 73, la ocazia lui Goncalo Gregorio. Până la final echipa lui Bernd Storck a tremurat pentru cele trei puncte, însă Dinamo nu a reuşit să mai schimbe tabela de marcaj şi meciul s-a încheiat cu victoria covăsnenilor, scor 2-1.

În clasament, Sepsi se află pe locul 10, cu 23 de puncte, în timp ce Dinamo rămâne pe penultimul loc al ierarhiei Superligii, 15, cu doar 10 puncte adunate.

SEPSI: Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Kecskes, Oteliţă – Alimi – R. Varga (Damaşcan 63), J. Rodriguez, C. Matei (N. Păun 90+2), M. Ştefănescu (Kallaku 81) – Safranko (Rondon 81). ANTRENOR: Bernd Storck

DINAMO: Golubovic – Lucas de Araujo, Patriche, R. Grigore (C. Costin 73) – Moura, Bani (Politic 46), Ilic, Iglesias, Amzăr – Ghezali, Hakim Abdallah (Goncalo Gregorio 46). ANTRENOR: Zeljko Kopic

Cartonaşe galbene: M. Ştefănescu 45+1, D. Ciobotariu 68

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Mihai Marius Marica – Florin Andrei

Arbitri VAR: Marian Barbu – Doru Claudiu Lucaciu

Observator: Eduard Dumitrescu