Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Se poate observa o pantă ascendentă a pozitivării COVID-19, în schimb rata de creștere a cazurilor a început să încetinească puțin, a declarat, luni, Adriana Pistol, secretar de stat în Ministerul Sănătății.
„Se poate observa cu ușurință o pantă ascendentă a pozitivării. Dacă în săptămâna 27 iunie-3 iulie rata de pozitivare a fost de 8%, în săptămâna următoare a fost 12% și a crescut la 18% în săptămâna precedentă”, a declarat Adriana Pistol.
„În schimb, rata de creștere a cazurilor a început să încetinească puțin. În săptămâna 27 iunie-3 iulie a crescut cu 53% față de cea precedentă, iar acum cu 47%. Schițează o încetinire a ratei de creștere”, a mai declarat secretarul de stat.
Adriana Pistol a mai precizat că săptămâna trecută am avut 33 de decese, iar acum 27.
Minunatii bugetari. Apa e uda.bravos
Penibilă !
Parcă în economie am auzit de creștere negativă. Întrebarea este când va deveni scădere pe bune.
Wow, un fin simt al observatiei :)).
Repede sa scoatem raclele la pupat!
Si tu sa o pupi pe Ursula sub bratz, „pargalitule”, impreuna cu „Satan”. Pentru 0bedienti se fac dozele 4,5,6
De ce nu publicati comentariile, îl aveti pe statul de plata? Parlitul asta poate sa jigneasca pe oricine, dar pe el nimeni. Se crede din alta galaxie gandacul?
Sa pupe el pe Ursula sub brat si sa-si faca d0zele 4,5,6,7…impreuna cu „Sat4n”, poate scapam de el
Si tu sa o pupi pe Ursula sub bratz, „pargalitule”, impreuna cu „Satan”. Pentru 0bedienti se fac dozele 4,5,6