Home » Articole » VIDEO Chioșc amplasat ilegal în parcul Kiseleff, noaptea, de angajaţii unei firme de fast-food/ Primarul Clotilde Armand: Amenzi maxime, iar toneta o să ajungă în depozitele ADP Sector 1

VIDEO Chioșc amplasat ilegal în parcul Kiseleff, noaptea, de angajaţii unei firme de fast-food/ Primarul Clotilde Armand: Amenzi maxime, iar toneta o să ajungă în depozitele ADP Sector 1

VIDEO Chioșc amplasat ilegal în parcul Kiseleff, noaptea, de angajaţii unei firme de fast-food/ Primarul Clotilde Armand: Amenzi maxime, iar toneta o să ajungă în depozitele ADP Sector 1
Sursa foto: captură video
Ascultă articolul

Primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, a anunțat, vineri după-amiază, că angajaţii unei firme de fast-food au intrat cu camionul în Parcul Kiseleff şi au amplasat ilegal un chioşc.

Toneta a fost ridicată de Poliţia Locală şi echipele Administraţiei Domeniului Public Sector 1 Clotilde. ”Nu repetaţi ce a făcut patronul acestei societăţi fast-food pentru că riscaţi amenzi usturătoare”, a scris Clotilde Armand pe Facebook.

- articolul continuă mai jos -

”Angajaţii unei firme de fast-food au intrat noaptea trecută cu camionul în Parcul Kiseleff şi au amplasat ilegal un chioşc. Deşi nu aveau niciun aviz, au pus toneta pe alee şi parţial pe spaţiul verde, în dispreţul legii şi al bunului simţ”, a scris Clotilde Armand, publicând imagini suprinse în zonă.

Primarul din Sectorul 1 anunţă că echipele Administraţiei Domeniului Public Sector 1 şi ale Poliţiei Locale Sector 1 au ridicat toneta vineri dimineaţă.

”Proprietarii camionului şi ai chioşcului vor primi amenzi maxime pentru încălcarea legislaţiei privind autorizaţiile de desfăşurăre a activităţilor în parcuri, de mediu şi de circulaţie. Aviz amatorilor, nu repetaţi ce a făcut patronul acestei societăţi fast-food pentru că riscaţi amenzi usturătoare, iar toneta o să ajungă în depozitele ADP Sector 1”, a mai scris Armand pe Facebook.

Comentarii
  • Vin alegerile…Zguduirea cotidiana practicata de primar se indreapta spre sistemul ticalosit…Asteptam cu interes „slagarul ” :”22 ,v’la les flics” care sa o conduca pe doamna „au violon”…

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole