Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media.
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Ultimii kilometri ai secţiunii 5 a autostrăzii Sibiu-Piteşti se apropie de finalizare, iar din momentul dării lor în trafic, în luna iunie, se va putea circula pe autostradă, de la Bucureşti la Curtea de Argeş, pe o distanţă de aproximativ 140 kilometri, a anunţat, miercuri, ministrul Transporturilor şi Infrastructurii, Sorin Grindeanu, pe pagina sa de Facebook, transmite Agerpres.
„Ultimii kilometri (14,57 km) ai secţiunii 5 a autostrăzii Sibiu-Piteşti se apropie de finalizare. Din momentul deschiderii circulaţiei, în luna iunie (2025), se va putea circula pe autostradă, de la Bucureşti la Curtea de Argeş, pe o distanţă de aproximativ 140 km. Constructorul italian este bine mobilizat în şantier şi execută acum o serie de lucrări necesare finalizării sectorului cuprins între Băiculeşti şi Curtea de Argeş: racordarea cu DN73C; montare parapet; trasare marcaje; montare semnalizare rutieră verticală şi sisteme ITS”, a notat Grindeanu.