G4Media.ro

Ucraina afirmă că a preluat controlul asupra Insulei Șerpilor

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

8 comentarii

  1. Dintre cei trei soldați care au primit ordin să pună steagul ăla pe insula, se pare că doar unul a supraviețuit.

    • Mă ție îți place să ne pupi în cur!:))))))

    • De ce au fugit rușii tăi ca niște câini izgoniți din Insula Șerpilor? Trăiască măreața armată rusă!

    • @Vladimir: Rusii s-au cărăbănit de acolo din același motiv pentru care nu rămân acuma ucrainenii acolo: stanca aia nu este apărabila, oricine se instalează acolo este „sitting duck” pentru partea adversa.

  2. De ce au fugit ukr din estul tarii LOR? Slava Ukraini :))))))))))))

  3. Daca nu ar fi trist ca mor oameni acolo, ar fi vesel jocul asta de-a șoarecele si pisica: ucrainenii se furișează sa pună steagul, rușii fac target practice cu ei, ucrainenii iar se duc, etc.

  4. Sunt disperati sa proclame o victorie chiar si imaginara, dupa ce au pierdut aproape 1/3 din teritoriu.

  5. Realitatea e ca insula aia are valoare strategica cat un jalon in poligon la scoala de soferi.

    Simbol- simbol dar sa tragi cu rachete de inalta precizie ca sa dobori un steag…?
    In locul ucrainenilor as monta acolo, intr-un adapost cat de cat, o instalatie sa ridice cate un steag in fiecare ora. De exemplu cu baloane captive