viata obisnuita

Cât de mult ne-au lipsit

Cât de mult ne-au lipsit

30 dec. 52
A fost cel mai teribil an, un an cumplit, trăit cumva în gol, degeaba, fără sens. A fost anul în care, cu toții, la scară planetară, ne-am ascuns în case de frica bolii. Anul în care un virus, un simplu virus, un coronavirus, ne-a dat peste cap lumea frumoasă și vie pe care o știam. […]