Mii de turişti au urcat la cota 2000 din Bucegi, în primele ore de la punerea în funcţiune a instalaţiilor de transport pe cablu
25 ian.
Peste 2000 de persoane au urcat, sâmbătă, la cota 1400 şi la cota 2000 din munţii Bucegi, în primele ore de la punerea în funcţiune a instalaţiilor de transport pe cablu. La un moment dat, telecabina care urcă din Sinaia a fost oprită din cauza rafalelor de vânt. Pe domeniul schiabil al staţiunii, situat la […]