Un ONG maghiar a făcut plângere la CNCD împotriva președintelui Klaus Iohannis, după ce șeful statului a amintit din nou că PSD ”a încercat să treacă pe șest o inițiativă a UDMR-ului, să dea autonomie așa-zisei secuimi”
03 aug. •
13