Rafila: Republica Coreea va dona României echipamente medicale şi IT de circa opt milioane dolari
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, a anunţat, luni, că România va primi de la Coreea de Sud o donaţie de echipamente medicale şi IT în valoare de aproximativ opt milioane de dolari, relatează Agerpres. „Sunt echipamente pentru INSP şi centrele regionale de sănătate publică. (…) Au fost la Iaşi, în centrele regionale de sănătate publică. Au […]