podul de la gradistea

După 19 ani de la prăbuşirea podului de la Grădiştea, a fost reluată călătoria cu trenul pe relaţia Bucureşti - Giurgiu

După 19 ani de la prăbuşirea podului de la Grădiştea, a fost reluată călătoria cu trenul pe relaţia Bucureşti – Giurgiu

01 iun.
După 19 ani de la prăbuşirea podului de la Grădiştea, în timpul inundaţiilor din vara anului 2005, trenul Bucureşti Nord – Bucureşti Progresul – Giurgiu a ajuns din nou, sâmbătă, în Gara Giurgiu, relatează Agerpres. Deşi a fost înregistrată o întârziere de zece minute, trenul, cu un vagon cu o capacitate de 70 de locuri […]