Olanda reinstituie restricţii după înmulţirea cazurilor de COVID-19. O cauză ar fi diminuarea în timp a eficacităţii vaccinurilor
Premierul olandez Mark Rutte a anunţat vineri reintroducerea unor restricţii antiepidemice timp de cel puţin trei săptămâni pentru a face faţă creşterii la niveluri record a numărului cazurilor de COVID-19 , transmite AFP, preluată de Agerpres. „Virusul este peste tot, în toată ţara, în toate sectoarele şi la toate vârstele (…) Din fericire, marea majoritate […]