Primul tren cu îngrijitori sociali pleacă de la Timișoara spre Viena. Cele 80 de persoane au fost verificate de DSP
Ministerul Transporturilor își respectă înțelegerea cu autoritățile austriece, iar primele garnituri de tren cu îngrijitori sociali și muncitori sezonieri pornesc spre Viena. Din gara Timișoara pornește duminică seara primul tren cu 10 vagoane (cinci aparținând CFR-ului și cinci operatorului din Austra), realatează Digi24. Ministrul Transporturilor, Lucian Bode, a anunțat că vor mai pleca și alte […]