Trei miniștri din Zimbabwe, infectați cu COVID-19, au murit în ultimele două săptămâni
26 ian.
Trei miniștri din Zimbabwe infectați cu COVID-19 au murit în ultimele două săptămâni, bilanțul membrilor Executivului de la Harare victime ale noului coronavirus ajungând la patru, notează Washington Post. Cel mai recent deces a fost cel al ministrului Transporturilor, vineri, după ce miercuri a murit ministrul de Externe iar pe 15 ianuarie ministrul Afacerilor Interne. […]