Pandemia COVID-19 este departe de a se fi terminat, anunță Organizația Mondială a Sănătății
Pandemia de COVID-19 este ”departe de a se fi terminat”, a afirmat marţi comitetul de urgenţă al Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii (OMS), lansând un apel către statele membre să recunoască toate vaccinurile omologate de agenţie, informează AFP. Acest comitet de urgenţă privind COVID-19, prezidat de Didier Houssin, se reuneşte la fiecare trei luni pentru a […]