Ciolacu: Eu aș zice să organizăm referendum să vedem dacă românii sunt de acord să începem exploatarea aurului de la Roșia Montană
07 mart. •
34
Premierul Marcel Ciolacu a spus, joi, într-o discuție cu jurnaliștii, că ar putea fi organizat un referendum pentru a vedea dacă românii sunt de acord să înceapă exploatarea aurului de la Roșia Montană. „Eu aș zice să organizăm referendum pentru Roșia Montană. Să vedem dacă românii sunt de acord să începem exploatarea aurului”, a afirmat […]