Primarii de municipii se declară ”îngrijorați” de planurile ministrului Dan Vîlceanu de a plasa cele 8 Agenții de Dezvoltare Regională sub o autoritate centrală: Ar fi puternic afectată descentralizarea absorbției fondurilor europene
17 feb. •
3