G4Media.ro

Ludovic Orban: Vom demara procedura alegerilor anticipate dacă va exista o majoritate…

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

21 comentarii

  1. Sper ca in seara asta nu afiseaza tot fata asta lunga din poza, gen: „Si-asa-mi vine cateodata…”…!? Ca doar e inca tanar si mai are timp sa ajunga iarasi PM…

  2. Treci Sicã la fapte.
    Nu vezi ca s a saturat lumea de gargara pnl?
    Penibil.
    Cine cauta pe google „sondaj partide 2015”, dupa alegeri, o sa gaseasca o situatie la indigo ca in 2020.
    Propaganda ca pnl e la 45% , pe 7 ianuarie 2015, dupa care se stie procentul de la parlamentare 2016. Praf si pulbere.

  3. Adica: pas!

  4. Copii, vedeti-va de treaba voastra, ca politicienii isi vad de treaba lor! Cam asta vrea sa ne spuna domnul premier.

  5. Zise o sluga comunista din umbra anti-comunista, o tara de cacat unde parca, barbat, era cuvantul, se uita cum strainul se uita a nimic.

  6. Nimic despre noul Zeus aka Fidel din Aruba? Va intereseaza doar de Orban? Macar asta e in tara alaturi de noi!

  7. Gargară USL-ista!!!! Ăștia practică un tertip vechi din vremea comuniștilor: rotirea cadrelor!!! Carevasăzică votați PNL sa nu iasă PSD. Dup’aia invers!!! Și tot așa ne duc cu zăhărelul!!! Aceste 2 partide putrede au nevoie unul de altul, nu pot trai unul fără celălalt, se completează reciproc….. și d’aia nu vor lăsa pe nimeni să intervină între ele! NICIODATĂ!!!! Cum ar fi fost fara PSD în turul 2???? Groaznic, pentru ei!!! Și de aceea Johannis împreună cu strategii din PNL au întins o mână de ajutor frățiorilor lor mai răi, așa, că de la USL-ist la USL-ist!!!

  8. Vorbe, vorbe, vorbe, scopul, adormirea opiniei publice. Orbane, ți-ai asumat niște măsuri la învestirea matale în funcție, te faci că plouă, este? Unde este respectarea lor? Dai bani la partidele formate direct în Parlament, care nu au trecut prin alegeri ca să ajungă acolo, nu îți este jenă deloc, impostorule! Ăstea sunt trocurile dintre voi, porcilor? Îi arătați cu degetul pe cei de la psdeu, ald și prohoția (psd2), cu degetul, iar acuma le oferiți finanțare, chiar nu crapă splina în voi mă nemernicilor? Se pare că nu, sunteți rezistenți, nu glumă! Ați luat toți traseiștii, care schimbă partidele precum ciorapii, ori chiar mai des, spunându-ne cât de integri și competenți sunt, după ce i-ați înjurat, considerându-i răul absolut, cât de mizerabili trebuie să fiți! Vorba unuia, acești inși sunt definiția traseismului, dar dacă au venit la voi sunt ok, nu-i așa? Nu sunt absurd, îl pot înțelege pe unul care s-a înscris într-un partid, crezând că acel partid rezonează cu ideile sale, dar după ce și-a dat seama că nu e așa, a plecat la un alt partid. Dar unul care se învârte numai după ciolan, fugind de la un partid la altul, când i se ivește fereastra de oportunitate, cum să-l cataloghez, ce să mai pricep, cum să-l mai consider onorabil? Nu, este doar un simplu impostor, iar cel ce-l girează, un simplu nemernic. Orbane, Orbane, cât de sinistru și mârșav poți fi și matale! Pentru a te păstra în funcție, ești capabil să-ți vinzi sufletul diavolului, nu conștiința, nu ai așa ceva!

  9. Cu Orban nu vor fi nici un fel de alegeri anticipate.Prosteala cu alegeri anticipate nu mai tine.Orban este lipit de scaunul de premier.Orgoliile personale sant mai presus decat interesul national.
    Asa riscam sa revina ciuma rosie din nou la butoane.
    Apropo, cu datoriile de la Gusa TV cum stam mai Orbane ? Presedintele trebuie sa intervina,altfel riscam sa continuam aceasi mizerie PSD.ista .

  10. Orban trebuie sa isi dea demisia pentru alegeri anticipate.Nu mai exista nici un dubiu ca Orban face un joc murdar USL-ist. Orban compromite programul presedintelui pentru tara,adica pentru o tara normala fara ciuma rosie.

    ORBAN DEMISIA !!!

  11. DE CE, LUDOVICE?

    De ce aperi interesele băncilor în detrimentul românilor? Dacă ai un gram de onestitate, spune public, de ce ai anulat taxa pe activele bancare?
    Ce câştigă românii din asta?
    Pe cine reprezinţi tu, de fapt?

  12. Ludovic Orban în direct, unsp’ce brumărel 2019: „Trebuie să dăm românilor ceea ce așteaptă de la noi, corectitudine (1), bun simț (2), competență (3), seriozitate (4), capacitatea de a furniza soluții (5), care să rezolve toate marile probleme pe care le are România”,
    “Trebuie să arătăm că puterea este dată formațiunilor politice, nu pentru a folosi această putere în interesul personal (6) sau în interesul clientelei de partid (7), puterea este dată liderilor politici și partidelor politice cu un singur scop – să servească interesul public (8), iar această putere trebuie folosită de Partidul Național Liberal, pentru a garanta fiecărui român că orice leu pe care îl plătește la bugetul de stat va fi cheltuit pentru a realiza lucruri care să crească calitatea vieții în România (9)… Trebuie să arătăm clar, puterea nu este izvor de privilegii (10), de mândrie și de avantaje personale (11), puterea este o sursă de răspundere uriașă, față de fiecare român (12) și trebuie folosită doar în interesul românilor (13)”.
    Bre Orban baci, am identificat – pe număratelea! – cîteva ,,chestii” în discursu’ matale de-atunci; te uiți matale în oglindă cu tot cu guvernare și ne spui și nouă cîte din chestiile alea (pe bune, preferi să le spun ,,promisiuni” sau ,,angajamente”?) șed în picioare? Da’ de nu șed, matale n-ai nici o vină – e numa’ ghinionu’ lu’ 13, nu-i așe?!

  13. Unde sunt investițiile? Creșterea salariului la milițieni nu este „INVESTIȚIE”, Orbane! Ziceai că sunt prea mari cheltuielile cu bugetarii dar tu le pompezi mai departe bani cu nerușinare.
    Du-te, Orbane, lasă-ne!!!

    • Nici USR-ul nu este o alternativa serioasa.PNL-ul trebuie reformat radical.Gasca USL/PDL-ista
      trebuie izolata.Orban nu este in stare sa faca reforma radicala.

    • @ Reformat de cine PNL?
      Fara PDL au 12%.