Ministrul Energiei: Schimbări pentru cei cu centrale individuale pe gaz. Plafonul de consum a fost eliminat
06 sept.
Noua ordonanță de urgență din urgență din energie vine cu schimbări pentru cei care au centrale individuale pe gaz, a anunțat ministrul Energiei Virgil Popescu, care a precizat că s-a eliminat plafonul de consum, astfel încât aceștia pot consuma oricât, iar prețul va fi același ca anul trecut, de 31 de bani pe kilowatt. „Există o […]