Dinamo – FC Botoşani, scor 1-0 în ultimul meci al etapei a…

sursa foto: Facebook/DInamo Bucuresti

Dinamo – FC Botoşani, scor 1-0 în ultimul meci al etapei a cincea din Superligă

Echipa Dinamo Bucureşti a învins luni, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FC Botoşani, in etapa a cincea a Superligii, relatează news.ro

Meciul de pe stadionul Arcul de Triumf a început cu Dinamo în atac, gazdele punându-l la încercare pe Ducan în câteva rânduri. Prima repriză s-a încheiat însă fără gol marcat. În minutul 62 Politic a trimis în bară, dar Dinamo a reuşit sa marcheze golul victoriei în minutul 90+6, prin Ţîră. Este prima victorie a dinamovistilor în actualul sezon.

Dinamo se află pe locul 14 al clasamentului, cu patru puncte, în timp ce FC Botoşani este pe locul 16, cu două puncte.

DINAMO: Golubovic – Moura, Patriche, Homawoo, Amzar – Costin, Larrucea, N. Roşu (Iglesias 25) – Politic, Abdullah (Gregorio 46), Bani (Ţiră 77). ANTRENOR: Ovidiu Burcă

BOTOŞANI: Ducan – Mutombo (Şeroni 72), Pius, Ţigănaşu – G. David, Florescu, Dican, Cioiu (Hebling 88) – Dragu, Camara, Pinson (M. Roman 65). ANTRENOR: Mihai Ciobanu

Cartonaşe galbene: Costin 81, Amzar 84, Politic 88 / Dragu 38, Dican 60, Florescu 70, Camara 75,

Arbitri: Adrian Cojocaru – Radu Ghinguleac, Mircea Orbulet

Arbitri VAR: Sebastian Colţescu – Vasile Marinescu