G4Media.ro

Ce înseamnă victoria lui Trump pentru România

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

7 comentarii

  1. Deci USR Acu Lasconi a lor e pe făraș!

    • Subiectul articolului e altul, dar faptul ca incerci iarasi sa dai in USR e semn bun, inseamna ca va e frica de ei. Dar atentie ca de ce ti-e frica nu scapi……
      Altfel, succes in alegeri nea Marcele……

    • Sunt fan Trump dinainte de alegerile din 2016, cand erai ridiculizat in Romania daca credeai ca o sa castige in fata lui Hillary. Simion si compania, si inaintea lui Dragnea, incearca sa copieze de la Trump dar sunt fix ca facaturile chinezesti din piata care copiaza firme de renume. Nu voi vota niciodata cu asemenea specimene. Da, votez cu Lasconi.

  2. ca in 24 ore se termina razboiul din Ucraina, si incepe ala din UE

  3. Sorry ,nu muream sa ne dea Trump vize.
    Cam asta e singura chestie pe care am vrea sa ne-o dea acest cetatean cu intelect limitat care printr-o imprejurare inexplicabila va conduce SUA inca 4 ani.

    Putin ne pasa de fapt de Trump, cat timp isi tine mizeriile la el acasa. Max nu ne mai primeste fara vize …

    Trump nu poate desfiinta NATO si nici nu poate opri sprijinul pentru Ucraina. Ar fi probabil imposibil (mai ales ca e o miza imensa in joc). Asta nu se va intampla.

    Ce poate sa faca e sa continue cu circul si sa pretinda ca nu mai face comert cu Europa si Asia. Ceea ce iarasi e o gluma … cam toti cumpara chestii de la chinezi si nici comertul cu Europa nu poate fi abandonat. De incetinit cu lupta impotriva incalzirii globale nu cred ca ii mai arde.. e destul de groasa treaba deja.

    Deci mai stam 4 ani si la sfarsit Trump se duce direct la zdup iar lumea va avea un presedinte normal.

  4. Au mai fost unii care au mers pe pr0steli din astea şi acuma plâng de bine ce le este(poate aţi auzit de Brexlt).

    Când îşi pune pr0ştii ceva în cap nu se lasă până nu se convinge singur că este chiar pr0st.
    Dar unii sunt atâta de pr0şti sunt încât sunt şi consecvenţi, încearcă să se convingă şi a doua oră că sunt pr0şti fiindcă sigur prima oară altcineva a fost vinovat că a ieşit tot pr0st.
    Dacă credeţi că aţi aflat care este ăla mai pr0st v-aţi înşelat, cu cât este mai consecvent pr0stul cu atâta mai mult găseşte vinovaţi pentru pr0stia lui pe alţii şi insistă din consecvenţă în consecvenţă minim 35 de ani şi mulţi ani dup-aia să dovedească că pr0stia lui este aceeaşi din cauza vremurilor şi modei care se schimbă şi care sigur face sa apară alţi noi care sunt vinovaţi pentru pr0stia lui.

    Dacă credeţi că pr0stul nu evoluează greşiţi, la ei evoluţia însemna involuţie, la ei susul este jos, cum urmează în unele exemple:
    ………………………
    – Dacă deşteptul inventează roata, pr0stul se târăşte ca să îl contrazică.
    – Dacă deşteptul inventează becul, pr0stul reinventează f0cul furat de la zei.
    – Dacă deşteptul inventează cunoaşterea, pr0stul reinventează credinţa în zei.
    – Dacă deşteptul inventează epoca tehn0logică, pr0stul reinventează frica de vrăjitoare.
    – Dacă deşteptul inventează justiţia pentru infractori, pr0stul reinventează justiţia pentru cinstiţi.
    – Dacă deşteptul inventează şcoala, pr0stul reinventează maidanul.
    – Dacă deşteptul inventează cunoaşterea medicală, pr0stul reinventează credinţa în rugăciunile şamanilor şi al zeilor în care cred pentru curăţirea sufletului care nu are nici o legătură cu impuritatea cărnii, curăţire care ar trebui să se facă înainte ca sufletul să ducă carnea la impuritate şi să nu se mai poată face nimica decât dacă intervine medicul să îi mai dea ceva timp pentru aş duce mai departe viaţa lui de păcăt0s pe pământ.
    – Dacă deşteptul inventează o apărare performanţă pentru siguranţa sa, pr0stul reinventează curajul în laşitatea dusă până la idolatrizarea duşmanului.
    – Dacă deşteptul inventează o metodă mai competentă şi uşoară pentru a munci, pr0stul reinventează munca cât mai grea şi o transformă întruna pluralistă de mai multe ori până îi iese sau o strică cu totul.
    – Dacă deşteptul inventează arta şi cultura, pr0stul reinventează arta în p0puIlsm şi cultura în propagandă.
    – Dacă deşteptul crează pluralismul social şi politic pentru ca toată lumea să aleagă ce îi place şi îşi doreşte, pr0stul reinventează societatea politică doar în ce îşi doreşte pr0stul şi interzice o altă alegere decât al lui.
    – Dacă deşteptul face şcoală şi munceşte pentru experienţa lui care îi aduce laude, singura experienţă a pr0stului este să se laude cu munca şi experienţa altora dorind să vină să îi facă şi treaba în locul lui.
    ………………………
    Iar ca încheiere o să vă spunem că dacă deşteptul este de bună credinţă şi îi vrea bine pr0stului, pr0stul crede că deşteptul este de rea credinţă şi vrea să îl pr0stească(motiv care pr0stul merge şi votează cu cei care chiar îl pr0stesc pentru că ei le spun în faţă cinstit că nu sunt de bună credinţă, iar cum percepţia lor este pe invers ei cred că sunt de bună credinţă şi nu vor să îi pr0stească).

    Mai simplu spus dacă te adresezi unui pr0st raţional el sigur va înţelege invers şi te va crede un pr0st, pe pr0st trebuie să îl iei de fraier şi la pu-a cât mai mult ca să te perceapă că eşti unul de-al lui şi care merită să îl respecte, astfel îţi pierzi timpul cu el pentru că el te crede mai pr0st ca el şi nu merită să te ia în seamă, iar dacă insişti să îl ajuţi pe pr0st cu tot dinadinsul se transformă în duşmanul tău măi, cu cât vrei să îl ajuţi mai mult cu atâta te urăşte mai mult măi(aţi observat cumva ceva asemănări cu societatea noastră, mai ales în perioada alegerilor când lumea este mai activă în a-şi arăta emoţiile la alţii despre alţii?).

    .

    Dacă ar fi să dăm o definiţie a pr0stiei omeneşti cât mai plastic şi pe mintea tuturor aşa am face-o: pr0stia omenească este frica anlmalului de a ieşi din grota lui pentru a prospecta realitatea din jurul grotei, iar dacă vrei să îl scoţi din grotă cu atâta se afundă şi mai mult în grotă, iar dacă insişti să îl scoţi cu dinadinsul din grotă te şi muşcă.

  5. ADIO VISA WAVER PA PA PA BY BY BY CIAO