Circa 200 de persoane din satul Jitia, județul Vrancea, sunt izolate din cauza unei viituri care a rupt un pod de pe DN 2N
13 dec.
Circa 200 de persoane din satul vrâncean Jitia sunt izolate din cauza unei viituri care s-a produs pe râul Râmnicu Sărat şi care a rupt un pod de tuburi pe DN 2N, relatează News.ro. Potrivit primarului comunei Jitia, Ion Păun, în localitate circulaţia este întreruptă, de duminică seară, pe drumul naţional 2N, după ce o […]