Șeful Pentagonului, Lloyd Austin, testat pozitiv pentru COVID-19
03 ian.
Secretarul american al apărării, Lloyd Austin, a fost testat pozitiv pentru COVID-19 duminică, cu simptome uşoare, dar va continua să îşi exercite prerogativele în timpul carantinei de cinci zile pe care o va petrece acasă, informează Reuters, citată de Agerpres. Austin, care este vaccinat, inclusiv cu doza de rapel, a declarat că s-a întâlnit ultima […]